Tagasi
 • eng
 • Ootame osalema näitusel “Võimatu Missioon”!

  Ootame kunstnikke osalema selle aasta 1:10 näitusel „Võimatu Missioon”, mis toimub paralleelselt kahes Eesti väikelinnas: Pärnus ja Kuressaares, kahes Eesti muuseumis: Pärnu Muuseumi Koidula Muuseumis ja Saaremaa Muuseumi Aavikute majamuuseumis. Näitus toimub novembris ja detsembris 2023.
   
  Et väljakutse oleks proovilepaneku mõõtu, on teemaks jõulud ja ruumiks muuseumi aknad/ fassaad. Midagi kulunumat ja tüütumat on raske välja mõelda. Sellel kõigel on siiski ka tagamõte: stsenograafidel on oskus luua omapäraseid, mõtestatud terviklikke visuaalmaailmu, aga millegipärast on just stsenograafid mängulis-meelelahutuslikult muuseumimaastikult üsna kõrvale jäetud, et kui uksest ei saa, proovime aknast 🙂
   

  Ootame teie osalussoovi 15. maiks aadressil info@lavastuskunst.ee

   
  Aavikute majamuuseum. Geniaalne keeleteadlane Johannes Aavik. Tsitaat muuseumi kodulehelt: „Johannes Aaviku elutööks oli keeleuuendus, mis oma ulatuselt ja mőjult on ainulaadne kogu maailmas. Ta lői kunstlikult kümneid uusi sőnu (näit. malbe, mőrv, naasma, relv, roim, uje, taunima, siiras jmt.), tema ettepanekul vőeti eesti keeles tarvitusele mitusada laensőna soome keelest ja eesti murdeist (näit. algupärane, avardama, edu, hetk, huvi, kiinduma, soodus jne.)
  Kuraator: Maret Kukkur
   
  Koidula muuseum. Poetess Lydia Koidula. Tsitaat muuseumi kodulehelt: „Meie kummardus poetessile, isamaalaulikule ja Eesti rahvuskangelannale Koidulale. Esimene märgiline naine eesti kultuuriloos – luuletaja, jutukirjutaja, ajakirjanik, näitekirjanik, teatri looja ning rahvusliku identiteedi kujundaja.”
  Kuraator: Pille Kose 
   
  apr. 27, 20231:10, Näitus, Näitusesari, Slideshow, Uudised