eng
Tagasi
 • eng
 • 2021 – “Pöördeline:Kunst” Uue Loomingu Majas

  Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusesarja “1:10” 2021. aasta näitus pealkirjaga “Pöördeline:Kunst” seadis eesmärgiks esile tuua mitmekülgseid praktikaid eesti lavastuskunstnike töödes. Teatri, performance´i, skulptuuri, installatsiooni ja kostüümi vahealadel olid dialoogis kunstnikud omavahel.

  Näituse kuraatorid Mihkel Ilus ja Emer Värk tutvustasid näituse teemat nii: “Kunst on mõtete kosmos. Me liigume läbi universumi 1700 km/h samal ajal pööreldes ümber oma telje 0,5 km/sek. See on pidev liikumine, mis ei peatu. Me pöörleme: ise, inimesed, masinad ja majandused, ajalood ja uskumused, isegi planeedid. Lõputu tants ümber üksteise, teineteise, mõlemat pidi. Igas mõõtkavas, ka üks kümnele. Liikumine oleks nagu meisse sisse kirjutatud. Lõputu ring, vastastikmõjud, tõmbe- ja tõukejõud, tsentrist serva ja tagasi keskele. Pöörlemine, tiirlemine, keerutus, kummardus ja otsast peale. Uus faas, uus tsükkel, uus etteaste. Seisatud või aeglustatud kosmos on hetk. Näitus “Pöördeline:Kunst” selliste iseseisvate hetkedega tegelebki.”

  Nii sai Uue Loomingu Majas kogeda pidevas muutumises näitust. Külastajatel oli võimalus osa saada protsessist, kus pöördlaval nägi iga päev erineva lavastuskunstniku teost, aga ka järgmise teose lavale paigutamist ja eelmise demonteerimist.

  Näitusel osalesid teatrikunstnikud:
  P, E 10.-11.10 Maarja Pabunen
  T 12.10 Henry Griin
  K 13.10 Illimar Vihmar
  N 14.10 Rosita Raud
  R 15.10 Inga Vares
  L 16.10 Arthur Arula
  P 17.10 Marge Martin
  E 18.10 Alyona Movko
  T, K 19.-20.10 Maret Tamme
   
  Helikunstnik: Jakob Juhkam
  Valguskujundus: Sasha Mirson
  Näitleja: Joonas R. Parve
   

  Näitus oli avatud 10.–20. oktoobril 2021 Uue Loomingu Majas (Manufaktuuri 5, Tallinn).

  Näituse otseülekanne edastati platvormil elektron.art

  Näitust toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Lavastuskunstnike Liit.