eng
Tagasi
 • eng
 • ELKL esimeheks valiti Karmo Mende

  Reedel, 28. mail toimus Eesti Lavastuskunstnike Liidu (ELKL) üldkoosolek, kus liidu esimeheks valiti Karmo Mende. Juhatuse endistest liikmetest jätkavad Arthur Arula, Marge Martin, Maret Tamme ja Liina Tepand, uuteks liikmeteks valiti Alyona Movko-Mägi, Maarja Viiding ja Emer Värk.

  Karmo Mende on Eesti lavastuskunstnik, kes on töötanud teatrites ja televisioonis. Sajandivahetuse järel asus Mende elama ja töötama Soome, ta on olnud ka Soome lavastus- ja kostüümikunstnike liidu esimees. Viimastel aastatel on Mende töötanud taas palju Eestis ning hiljuti liitus ta uuesti Eesti Lavastuskunstnike Liiduga. Üldkoosolek andis juhatusele ja esimehele volitused järgmise üldkoosolekuni.

  Üks olulisemaid avalikkusele suunatud liidu tegevusi on näitusesari 1:10, mille tänavune, sarjas juba viies näitus kannab tööpealkirja „Pöördeline:Kunst“. Kümme päeva kestva näituse käigus on igal päeval võimalik näha uut installatiivset lavakujundust ja seda pidevalt pöörleval laval. Näitus seatakse publiku ette septembri lõpus Uue Loomingu Majas, samuti on see vaadatav elektron.live keskkonnas.

  Eesti Lavastuskunstnike Liit on asutatud 18. jaanuaril 1993. aastal ja on riigi poolt tunnustatud loomeliit. Liit ühendab lavastuskunstnikke, kelle põhitegevusala on stsenograafia loomine teatrilavastustele, filmidele, telestuudiotele ja näitustele. ELKL kuulub Eesti Teatriliitu ning on Eesti Kunstnike Liidu alaliit.

   

  mai 31, 2021ELKL, Uudised