eng
Tagasi
 • eng
 • Kostüüminäitus „Multiversum“

  Kostüüminäitus „Multiversum“ toimub Tallinnas ArtDepoo galeriis 02.10.2019 kuni 30.10.2019.

  „Multiversum“ on kolmas näitus Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusesarjast „1:10“. Seekordne teema on innovatsioon teatrikostüümis. Näitusel osalevad oma töödega lavastuskunstnikud Eugen Tamberg, Rosita Raud, Inga Vares, Tuulikki Tolli, Laura Kõiv, Liina Tepand, Kersti Prosa, Kristi Leppik, Yana Khanikova, Ann Lumiste ja moekunstnik Kairi Getman.

  Näituse kuraator Yana Khanikova: „Näituse nimetus viitab mõistele multiversum, mis tähendab paljude paralleelsete maailmade üheaegset eksisteerimist koos sellega, kus elame meie.“

  Näituse keskmes on teispoolsuse karakterite roll tänapäeval ja maailma ooperipärandi originaalmuusika. Osalejad valisid kümnest pakutud heliteosest viis müstilist olendit ja lõid neile kostüümid. Heliloojana võtab näitusest osa Markus Robam, kes lõi spetsiaalselt näituse jaoks muusika Kurt Vonneguti romaani “Titaani sireenid” ainetel.

  Näituse kuraatori Yana Khanikova sõnul on näituse põhifookuses sisu ja vormi koosmõju muusikaga, eksperimenteerimine uuenduslike ideede ja materjalidega.

  „Näituse eesmärk on uurida vormi ja sisu dialoogi ning vaadata, kas sellest tuleb vastasseis, kokkupõrge, vastastikune täiendamine või midagi muud“ sõnas Khanikova.

  Näitusekülastajatele antakse võimalus süveneda näitusel kujutatud tegelaste ja muusika maailma ning aidata kaasa sellele, et universumite paljusus tuleks esile.

  Näitus on ilma piletita!

  ArtDepoo galerii lahtiolekuajad: T-R 12.00 – 18.00, L 12.00 – 16.00

  Aadress: Jahu tn. 12, telefon 5648 6874

  Näituse avamine toimub K 02.10 kell 16.00

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Täname toetuse eest: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit ja ArtDepoo galerii