eng
Tagasi
  • eng
  • Pöördeline kunst – uus näitus sarjast 1:10

    2021. aasta Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusesarja 1:10 näitus tööpealkirjaga Pöördeline:Kunst keskendub teatraalsele vormile näitusesaalis.
    Näituse kuraatorite Emer Värgi ja Mihkel Ilusa ideeks on suurendada lavastuskunstnike omavahelist koostööd ja leida erinevaid kokkupuutepunkte teatrist väljaspool. See oleks näitus kui ühisloome platform, mis on pidevas muutumises.

    Igal päeval oleks keskseks ühe kunstniku töö, mille pöördlaval teise kunstniku töö üle võtab. Nagu ka teatris, oleks üks pool pöördlavast peamiselt nähtav, kuid publik saab võimaluse vaadata ka pöördlava teist poolt, kus järgmist installatsiooni ette valmistatakse. See tutvustab
    publikule tavaliselt nähtamatuks jäävat osa etenduste ja lavakujunduste tekkeprotsessist.

    Enamustel päevadel näituse ajast saaks kõrvuti ja üksteist mõjutamas näha kolme kunstniku tööd korraga – kui ühe töö on lavalt lahkumas ja järgmise töö sel hetkel fookuses, siis pöördlava teisest servast oleks juba peale tulemas kolmanda kunstniku väljapanek. Sel viisil kohtuvad lavastuskunstnike erinevad käekirjad. Neid kõrvutades saaks anda ülevaadet lavastuskunstnike erinevatest lähenemist, kuid rõhutada ka kollegiaalsust ja koostööd.

    Näitusel esitatavatele teostele ei ole piiranguid. Võib kasutada nii olemasolevaid lavakujunduse osi, mis on isiklikult kunstnikele meeldinud, aga võib pakkuda ka uusi teoseid.

    Ootame osalejatelt mõttelendu kuidas pidevas liikuvuses olevale pöördlavale asetada maailmu mis astuvad dialoogi eelneva ja järgmise kunstnikuga. Installatsioonid võivad olla ka pidevas muutumises, kuna kasutame pöördlaval näitusesituatsiooni loomisel ka näitleja Joonas Parve osalust siis võib varakult mõelda ka ideedele mis seda võimalust ära kasutavad.
    Lisaks loob koostöös kuraatorite ja osalevate kunstnikega näitusele pidevalt muutuva helimaastiku Jakob Juhkam. Valguspilte loob näitusele Jekateriina Abramova. Lisaks avatud ruumis toimuvale näitusele kantakse kogu näituse protsessi ja arengut üle ka elektron.live keskonnas.
    Ootame vabas vormis ideekavandeid 18. maiks.
    Kuraatorite töö keskenduks sidusa terviku loomisele ja hoidmisele. Töö osa oleks osalevate kunstnikega pidev suhtlus, installatiivse näituse ja selle meeskonnatöö juhtimine, näituse eesmärkide kommunikeerimine ja selle sisule nähtavuse leidmine.

    Näitus on planeeritud kestma septembri kuus 10 päeva Uue Loomingu Majas ja kantakse üle elektron.live keskkonnas.

    veebr. 28, 20211:10, ELKL, Näitus, Näitusesari, Uudised