eng
Tagasi
 • eng
 • Esimese ELDORI sai kolleegidelt Rosita Raud

  Foto: Henry Griin. Eldor Renteri tütar Hanna Renter annab rändauhinna üle esimesele laureaadile – Rosita Rauale

  06. mail toimunud Eesti Lavastuskunstnike Liidu (ELKL) igakevadisel üldkoosolekul sai alguse uus traditsioon. 27. märtsil peetaval rahvusvahelisel teatripäeval antakse välja rohkelt teatriauhindu ja tunnustatakse laureaate, lavastuskunstnikud otsustasid teha kummarduse oma kolleegile üldkoosolekul.

  Kolleegipreemia sai üle antud ajaloolise teatrikunstniku Eldor Renteri 99. sünniaastapäeva eel, tema auks sai auhind nimeks ELDOR, see on rändauhind. ELDORi sepistas Taavi Teevet. See on pliiatsitops, kus enne laureaadile andmist on sees vanameistri pliiats ja pintsel. Laureaat saab järgmisel aastal, enne topsi üle andmist uuele omanikule, lisada seltsiks oma pliiatsi. Lisaks saab metallist pliiatsitops igal aastal juurde uue graveeringu laureaadi nimega. Pliiatsitopsi ELDOR üle andmist austas oma kohalolekuga kunstniku tütar Hanna Renter.

  Esimeseks ELDORI omanikuks valisid kolleegid lavastuskunstnik Rosita Raua kujunduse eest lavastusele “Plekktrumm”.

  ELKL kolleegipreemia väljaandmise eesmärk on tunnustada kunstnikku, kes aasta jooksul on stsenograafia alal silma

  Rosita Raud

  paistnud. Konkursi läbiviimist korraldab ELKL juhatus. Konkurss toimub üks kord aastas, nominente saab esitada kuni 5 päeva enne välja kuulutatud üldkoosoleku toimumisaega. Nominente esitatakse veebivormis ja  anonüümselt. Enim hääli saanud kandidaat loetakse preemia vääriliseks.

  Kolleegipreemia kandidaadiks saab esitada kunstniku, kes eelneval kalendriaastal on loonud avalikult esitatud stsenograafia, kostüümi-, valgus-, ja/või videokujunduse; esinenud teose/teostega näitusel või loonud muid avalikke performatiivseid ülesastumisi. Kandidaat ei pea olema ELKL liige.

  Üldkoosolekul valiti lavastuskunstnikke järgnevaks kolmeks aastaks juhtima jätkuvalt Karmo Mende, valiti juhatusse varasemast vähem liikmeid ja võeti vastu uuendatud põhikiri. Koosolek möödus töökas ja produktiivses õhkkonnas – koosolekust osavõtjaid oli koos volikirjadega 41. Lavastuskunstnike Liidul on 63 liiget – see on väikseima liikmeskonnaga riiklikult tunnustatud loomeliit Eestis.

   

  mai 8, 2024ELKL, Slideshow, Uudised