eng
Tagasi
 • eng
 • „VÕÕRAD” Niguliste kirikus

  31. augustil 2018 avati Niguliste muuseumis ELKLi näitus „Võõrad”

  Eesti Lavastuskunstnike Liit käivitas 2017. aastal näitusesarja „1:10”, mille teine näitus toimub Tallinna vanalinnas, Niguliste Muuseumis. Näitusesarja eesmärk on tutvustada kõnealust eriala – stsenograafiat – laiemale kogejaskonnale ja kaasata kunstnikke mitmest põlvkonnast. Osalejad teostavad oma ideid kujutava kunsti maastikul, kasutades siiski teatrikunstnikule omast tööspetsiifikat – lähtudes etteantud ruumist, mis ei ole tavapärane galeriiruum ega teatrilava. Endisest kirikust saab 800-aastane galerii.

  Näituse „Võõrad” algimpulss on algsest erineva funktsiooniga näituseruum, mis oma minevikku jõuliselt meelde tuletab. Sakraalne arhitektuur ja keskaegsed kunstiteosed loovad perspektiivi, mille alguspunkt ulatub 13. sajandisse. Praegu tegutsevate teatrikunstnike mõtted tekitavad kommunikatsiooni kiriku, püsiekspositsiooni ja kaasaegsete teoste vahel. Läbi keskkonna saab jõuda alglugudeni, kujundeid dekonstrueerida ning luua uusi metafoore – seda kõike tuntud seoste, üldistuste ja tõlgenduste värskendamiseks. Näituse pealkiri viitab kohtumise potentsiaali tekkehetkele, mille alguspunkt on võõrus.

  Näitusel osalevad Eesti Lavastuskunstnike Liidu liikmed: 

  Mari-Liis Küla 
  Vladimir Anšon
  Lilja Blumenfeld
  Liisi Eelmaa 
  Pille Jänes
  Marge Martin
  Rosita Raud
  Inga Vares
  Emer Värk

  Näituse kuraatorid on Arthur Arula ja Maret Tamme
  Produtsent Ere Naat-Tammepuu

  Täname: Niguliste muuseum, Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Grano, Oskar Pruus, Maria Lee Liivak, Lauri Kaldoja, Kaja Arula, Triinu Ojalo, Tiit Tedrekull

  Kõik on oodatud! Näitus on avatud septembri lõpuni.

  FB sündmus: https://www.facebook.com/events/1998433990209532/

  Info Niguliste muuseumi kodulehel.

  sept. 3, 2018Uudised