eng
Tagasi
 • eng
 • Virtuaalnäitus – “Pool kraadi – Kuidas kanda kliimapööret?”

  Eesti Lavastuskunstnike Liidu näitusesarjast 1:10 näitus “Pool kraadi – Kuidas kanda kliimapööret?” on avatud nüüd virtuaalseks külastamiseks!

  KÜLASTA VIRTUAALNÄITUST SIIN!

  Näitust sai vaadata alates 19. oktoobrist 2020  Solaris keskuse I korruse fuajees ning näitusetöödega sai seal tutvuda kuni 31. oktoobrini.

  Kostüümikunst on lavastuskunstnike loomingus üks peamine kommunikatsioonivahend ning moetööstus asub teatavasti planeeti reostavate tööstusharude seas esirinnas. Maailma moepealinnas Pariisis allkirjastatud kliimakokkulepe näeb ette hoida ülemaailmne keskmine temperatuuri tõus võrreldes tööstusajastu eelse ajaga 1,5°C juures ning tänaseks on selleni jäänud veel pool kraadi. Näituse eesmärk on seada küsimärgi alla mõtteviisid, mis tarbimisühiskonna globaalse katastroofi äärele toonud on, ning pakkuda eksperimentaalseid lahenduskäike alternatiivseteks tulevikustsenaariumiteks.

  Osalevad kunstnikud: Liisi Eelmaa, Ellen-Alice Hasselbach, Liina Keevallik, Laura Kõiv, Marge Martin, Alyona Movko-Mägi, Maarja Pabunen, Kersti Prosa, Nele Sooväli, Tuulikki Tolli

  Kuraator: Maarja Pabunen

  Ekspositsiooni kujundus: Liina Tepand

  Täname: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Solaris keskus

  mai 28, 20211:10, ELKL, Näitus, Näitusesari, Uudised